دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

مدارک علمی برتر بر اساس نمره آلتمتریکس سال2018 معرفی شدند

تاریخ: 1397/10/10

بازدید: 799

 | 


مدارک علمی برتر

sid blog

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی بر اساس گزارش اداره تحلیل دادگان این مرکز ، مقالات برتر ،کشورهای دارنده مقاله برتر و منابع منتشر کننده این مقالات ازجمله مواردی هستند که براساس نمره التمتریکس  در سال 2018 بررسی و اعلام شده است

 براساس این گزارش حوزه‌های موضوعی علوم پزشکی و سلامت، علوم زمین و محیط زیست و مطالعات در جامعه انسانی بیش‌ترین تعداد مدارک علمی را در میان 100 مقاله برتر آلتمتریکس داشته‌اند.

 بنا بر گزارش  اداره تحلیل دادگان  کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا به ترتیب با انتشار 72، 29 و 17 مقاله،  از جمله کشورهایی هستند که بیش‌ترین مشارکت را در نگارش 100 مقاله برتر آلتمتریکس داشته‌اند. ایران نیز تنها  با یک مدرک علمی با عنوان «The effect of physical activity on mortality and cardiovascular disease in 130 000 people from 17 high-income, middle-income, and low-income countries: the PURE study » که با همکاری 28 محقق نگارش شده در میان 100 مقاله برتر آلتمتریکس حضور دارد

دکتر نوشین محمدی فرد از مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از جمله محققانی است که در نگارش این مقاله همکاری داشته  است این مقاله در دسامبر 2017 در نشریه The Lancet در حوزه موضوعی علوم پزشکی و سلامت منتشر شده است. این مقاله به مطالعه 130843 شرکت کننده در تمام زمینه‌ها می‌پردازد و  نشان می‌دهد که ورزش در سطح متوسط (فقط 150 تا 750 دقيقه در هفته) منجر به کاهش شديد خطر ابتلا به بيماری های قلبی می‌شود.

 براساس این  گزارش مجله Science با انتشار 11 مقاله، بیش‌ترین سهم را در انتشار 100 مقاله برتر آلتمتریکس دارا است و بعد از آن به ترتیب منابع Nature, Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America و New England Journal of Medicine هر کدام با انتشار 9 مقاله مشترکا در رتبه دوم هستند.

گفتنی است نمره آلتمتریکس با استفاده از یک الگوریتم وزن‌دهی و بر اساس سه عامل اصلی محاسبه می‌شود: اندازه ذکرها(منظور تعداد دفعاتی است که یک عنوان مقاله در صفحات دیگر ذکر شده است.)، منبع ذکرها و نویسنده ذکرها.

 

مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ضمن تبریک به سرکار خانم دکتر نوشین محمدی فرد،موفقتهای روز افزون  ایشان  را از درگاه خداوند متعال خواستار است .

 

 به منظور مطالعه متن کامل گزارش کلیک کنید 

برای دسترسی به لیست مقالات برتر کلیک کنید