بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

از ابتدای راه اندازی بانک مجامع علمی پایگاه اطلاعات علمی تاکنون، بیش از یکصد و پنجاه هزارعنوان مقاله علمی در این بانک نمایه سازی شده است .


خبر

sid blog

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی به نقل از مهندس محمد مهدی مشیدی معاون توسعه بانکها و خدمات تخصصی مرکز، از دوهزار مجمع علمی که با مرکز اطلاعات علمی تفاهم نامه همکاری دارند تاکنون یکصد و پنجاه هزار عنوان مقاله علمی معتبر دریافت و در بانک مجامع علمی کشور در پایگاه SID  و در گروههای تخصصی پزشکی، علوم انسانی، کشاورزی، معماری و هنر ، دامپزشکی ، علوم پایه و فنی مهندسی نمایه سازی شده است .

براساس اعلام معاون توسعه بانکها و خدمات تخصصی مرکز اطلاعات علمی، بانک مجامع علمی کشور یکی از بانکهای اطلاعاتی این مرکز محسوب می شود که در فعالیت چندین ساله خود بستری مناسب و جذاب را برای شناسائی و معرفی  رویدادهای علمی فراهم کرده است و مجامع علمی و معتبر کشور از این طریق توانسته اند مقالات علمی محققان و مستندات ارائه شده در همایشها را تحت وب به مخاطبان و محققان ارائه دهند .

مهندس مشیدی در خصوص  اهداف راه اندازی این بانک در پایگاه اطلاعات علمی (SID) گفت : مرکز اطلاعات علمی با راه اندازی این بانک دوهدف عمده را مد نظر داشته است که از یکسو محققان و پژوهشگران بتواند ضمن حفظ حقوق مؤلفان و ناشران به آخرین دستاوردهای علمی ارایه شده در مجامع معتبر کشور از طربق این بانک دسترسی داشته و از سوئی دیگر برگزار کنندگان  مجامع علمی و تولید کنندگان محتوا بتوانند با بهره گیری از امکانات  موجود این مرکز ضمن معرفی مجمع علمی خود نسبت به ثبت مقالات پذیرفته شده در این بانک در کنار سایر تولیدات علمی کشور اقدام نمایند و بر این اساس زنجیره تامین کاملی اهم از دسترسی ، نمایه سازی ، ارزیابی و کسب و کار در حوزه مجامع علمی فراهم شده است .

معاون توسعه بانکها وخدمات تخصصی  SID، با اعلام اینکه در حال حاضر بسیاری از سازمانها، مراکز دولتی و خصوصی با انعقاد تفاهم نامه با مرکز اطلاعات علمی همکاری می کنند گفت: در سال جاری نیز مراکزی چون پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی ، جهادهای دانشگاهی واحد قم و خراسان رضوی ، دانشگاههای مازندران ، شیخ بهائی ، ولی عصر (عج ا...) ، اداره  کل آموزش و پرورش استان یزد ، موسسه آموزش عالی هدف ساری  و ده ها شرکت دیگر به جمع فعالان مجامع علمی مرکز اطلاعات علمی پیوسته اند .

شایان ذکر است مرکز اطلاعات علمی با 15 سال سابقه فعالیت در عرصه علمی کشور همواره سعی نموده است که منابع علمی را با دو ویژگی "جامعیت و روزآمدی" به صورت دسترسی آزاد (Open Access)  در کنار ارایه سرویس‌ها و خدمات ویژه و کارآمد در جهت اعتلای تولیدات علمی در اختیار محققان و دانش‌پژوهان قرار دهد

 

اخبار مربوط به حوزه های مختلف  علمی و پژوهشی مرکز اطلاعات  علمی را اینجا مطالعه فرمائید

پست های مرتبط

پر بازدید ترین مقالات طرح های پژوهی نمایه شده در تارگاه (SID) معرفی شدند

تاریخ: 1397/07/28

بازدید: 611

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خبر

مدرس

@ins

یازدهمین دوره فصلنامه تنش های محیطی در علوم زراعی در بانک نشریات علمی SID نمایه سازی شد

تاریخ: 1397/05/23

بازدید: 561

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

بازدید معاونان امور بخشی آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 400

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاونان امور بخشی آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور در روز سوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کردند.

مدرس

@ins

امضای تفاهم‌نامه همکاری SID و کانون کشوری انجمن‌های صنفی مترجمان

تاریخ: 1400/07/24

بازدید: 181

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

با هدف گسترش همکاری‌های دوجانبه و ارائه انواع خدمات ترجمه، تفاهم‌نامه همکاری مابین مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی و کانون کشوری انجمن‌های صنفی مترجمان منعقد شد.

مدرس

@ins

مهمترین بازدیدهای روز پنجم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/09

بازدید: 798

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، معاون وزیر آموزش و پرورش، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس امور هماهنگی و تلفیق برنامه و بودجه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در روز پنجم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کردند.

مدرس

@ins

مقالات اولین دوره همايش ملی هويت كودكان ايران اسلامی در دوره پيش دبستانیSID

تاریخ: 1397/11/03

بازدید: 1610

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مجامع علمی

مدرس

@ins

رنگ بندی میزان ارتباط مقالات مرتبط در پایگاه مرکز اطلاعات علمی

تاریخ: 1400/02/08

بازدید: 2727

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ارجاع از سایت مرکز اطلاعات علمی

مدرس

@ins

بازدید معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 1664

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز سوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کرد.

مدرس

@ins